Pět tipů, jak se rychle naučit anglicky

Angličtina je světový jazyk číslo jedna a jeho ovládnutí vám otevírá možnosti nejen v oblasti cestování, ale například i co se týče profesní profilace. Pokud neovládáte angličtinu, můžete v dnešní době narazit na seriózní problémy, a proto jsme si pro vás připravili pět nejlepších tipů, jak se naučit anglicky.

Čtěte, poslouchejte a sledujte filmy či seriály

Pokud se chcete co nejrychleji naučit anglicky, nevyhnete se dennímu kontaktu s tímto jazykem. Budete se muset obklopit angličtinou v co největší míře. Čtení knih v angličtině vám výborně pomůže zlepšit porozumění textu. Mluvené slovo je pak výborným pomocníkem na zlepšení vašich poslechových schopností. Pomocí sledování filmů či seriálů se můžete také velmi výrazně zdokonalit. Pro začátek si vystačíte s anglickou verzí a českými titulky a postupem času můžete sledovat vaše oblíbené snímky již v originálním anglickém znění.

Konverzujte

Předchozí tipy vám pomohou zlepšit specifické dovednosti, rozšířit slovní zásobu i celkovou orientaci v jazyku. Nic vám však nenahradí konverzaci s reálným člověkem ideálně z očí do očí. V rozhovoru musíte volit fráze a slovíčka s určitou mírou pohotovosti, která vás při stálém opakování může v jazyku velmi zdokonalit.

Cestujte

Právě cestování vás velmi často dostane do situací, kdy budete muset navázat konverzaci s cizinci a osvojení jazyka v praxi může vést k velmi rychlému zlepšení v jeho učení. Pokud budete cestovat a nebudete se bát kontaktu s cizinci, bude se vaše angličtina rychle zlepšovat.

Zaznamenávejte si slovní zásobu

Ať už zvolíte jakoukoliv cestu učení se angličtiny, zaznamenávejte si všechna slovíčka i fráze, kterým nerozumíte a snažte si je co nejvíce opakovat. Pokud něčemu nerozumíte a ihned se pustíte do vyhledávání v dlouhodobém horizontu se vám podaří odstranit všechny vaše slabiny a jazyk se může výrazně vylepšit.

Studujte to, co vás baví

Na konec je důležité zmínit, že všechny předchozí body budou podstatně snazší, pokud se budete v rámci učení angličtiny věnovat oborům, které vás naplňují a baví. Pokud se ve volném čase věnujete cvičení, sledujte videa a čtěte knihy s touto tématikou, pokud jste milovník historie, sledujte historické dokumenty. Tímto způsobem docílíte jednak větší zábavnosti a jednak budete díky zálibě v tématu vykazovat mnohem lepší výsledky.